Emy - Qualitè in blue III. Queen of Eskalony
genannt Emy
Agility
A0 | |||
25.09.2010 |
HSV Plänterwald |
Scriba |
Platz 2 |
26.09.2010 |
HSV Plänterwald |
Hain |
Platz 7 (von 29) |
02.10.2010 |
HSV Schwerin |
Kühl |
Platz 2 |
03.10.2010 |
HSV Schwerin |
Kühl |
Platz 5 |
09.10.2010 |
SV OG Am Mellensee |
Reimann |
Platz 4 |
07.11.2010 |
MV Berolina |
Blank |
Platz 2 |
21.11.2010 |
AFWM |
Krüger |
Platz 2 |
12.12.2010 |
AFWM |
Hübner |
Platz 3 |
19.12.2010 |
SV OG Zossen |
Hubertus |
Platz 3 |
23.01.2011 |
SV OG Zossen |
Steinborn-Bartsch |
Platz 2 |
13.02.2011 |
AFWM Zierow |
Bartelsen |
Platz 2 |
20.02.2011 |
SV OG Zossen |
Weß |
Platz 1 |
13.03.2011 |
AFWM Zierow |
Drahanowski |
Platz 4 |
27.03.2011 |
SV OG Zossen |
Heldt |
Platz 3 |
A1 | |||
02.04.2011 |
HGV Berlin-Markee |
Propp |
Platz 6 |
03.04.2011 |
HGV Berlin-Markee |
Propp |
Platz 6 |
16.04.2011 |
SV OG Reinickendorf |
Steinborn-Bartsch |
Platz 4 |
01.05.2011 |
HSV Rostock |
Krüger |
Platz 6 |
15.05.2011 |
HSV Plänterwald |
Piske |
Platz 7 |
21.05.2011 |
CfBrH Torgelow |
Stalke |
Platz 3 |
28.05.2011 |
VSB Berlin-Lankwitz |
Steinborn-Bartsch |
Platz 4 |
18.06.2011 |
SGSV Potsdam-Mittelmarl |
Propp |
Platz 4 |
26.06.2011 |
SV OG Trittau |
Steinborn-Bartsch |
Platz 9/29 |
02.07.2011 |
HSK Fürstenberg |
Hain |
Platz 4 |
31.07.2011 |
PSK Rostock |
Scriba |
Platz 2 |
|
|
||
01.10.2011 |
HSV Schwerin |
Schlühr |
Platz 3 |
08.10.2011 |
CfBrH Brandenburg |
Unger |
Platz 3 |
09.10.2011 |
CfBrH Brandenburg |
Hain |
Platz 4 |
15.10.2011 |
Dog Sport Berlin |
Hain |
Platz 2 |
13.11.2011 |
MAJ Zierow |
Thenert |
Platz 5 |
19.11.2011 |
Dog Sport Berlin |
Unger |
Platz 4 |
10.12.2011 |
Dog Sport Berlin |
Watts |
Platz 6 |
18.12.2011 |
Berlin Schönfließ |
Propp |
Platz 4 |
15.01.2012 |
MAJ Zierow |
Unger |
Platz 2 |
12.02.2012 |
HSV Mühlenbecker Land |
Schäfer |
Platz 1 |
A2 | |||
15.04.2012 |
HSC Happy Teams |
Propp |
Platz 3 |
28.04.2012 |
HGV Berlin Markee |
Robascheck |
Platz 3 |
29.04.2012 |
HGV Berlin Markee |
Robascheck |
Platz 3 |
13.05.2012 |
HSV Schwerin |
Drahonovsky |
Platz 3 |
17.05.2012 |
HSV Plänterwald |
Propp |
Platz 3 |
03.06.2012 |
CfBrH Torgelow |
Scriba |
Platz 1 |
09.06.2012 |
AFWM Lübstorf |
Schlühr |
Platz 4 |
16.06.2012 |
CfBrH Dallmin |
Stalke |
Platz 4 |
19.08.2012 |
HSC Happy Teams |
Propp |
Platz 3 |
15.09.2012 |
Brüsewitzer SV |
Schlühr |
Platz 4 |
09.12.2012 |
Berlin-Emstal |
Vogt |
Platz 3 |
10.02.2013 |
Berlin-Emstal |
Schulz |
Platz 1 |
03.03.2013 |
Berlin-Emstal |
Vogt |
Platz 3 |
06.04.2013 |
Karolinenhof |
Schlühr |
Platz 3 |
14.04.2013 |
SV OG Reinickendorf |
Wess |
Platz 4 |
04.05.2013 |
HSV Rostock-Biestow |
Bartelsen |
Platz 2 |
05.05.2013 |
HSV Rostock-Biestow |
Bartelsen |
Platz 1 |
02.06.2013 |
HSC Deutzen |
Blank |
Platz 3 |
10.06.2013 |
AFWM Lübstorf |
Drahonovsky |
Platz 3 |
22.06.2013 |
SV OG Erfurt |
Zinn |
Platz 2 |
23.06.2013 |
SV OG Erfurt |
Zinn |
Platz 4 |
30.06.2013 |
CfBrH Dallmin |
Behren |
Platz 3 |
21.07.2013 |
SV OG Plauen |
Haas |
Platz 3 |
27.07.2013 |
SG SV Schönfeld |
Kloß |
Platz 2 |
03.08.2013 |
VDH Loitz |
Unger |
Platz 3 |
17.08.2013 |
HGV Markee |
Propp |
Platz 1 |
18.08.2013 |
HGV Markee |
Bär |
Platz 3 |
24.08.2013 |
VSB Berlin-Lankwitz |
Hain |
Platz 3 |
06.10.2013 |
HSV Schwerin |
Kühl |
Platz 4 |
12.10.2013 |
CfBrH Mellensee |
Droste |
Platz 4 |
|
|
||
13.10.2013 |
CfBrH Mellensee |
Scriba |
Platz 3 |
27.10.2013 |
Agilityfreunde Rüggow |
Droste |
Platz 6 |
29.03.2014 |
SV SG Görlitz |
Bär |
Platz 4 |
30.03.2014 |
SV SG Görlitz |
Bär |
Platz 3 |
13.04.2014 |
SV OG Reinickendorf |
Wess |
Platz 4 |
27.04.2014 |
DVG Stiftshof |
Unger |
Platz 4 |
01.05.2014 |
SV OG Mellensee |
Krauskopf |
Platz 4 |
04.05.2014 |
SV OG Mellensee |
Krauskopf |
Platz 2 |
10.05.2014 |
HGV Markee |
Kloß |
Platz 4 |
22.06.2014 |
HSV Agility-Team Pfotenland |
Vogt |
Platz 3 |
06.07.2014 |
Schönfließer HSC |
Bär |
Platz 3 |
19.07.2014 |
HSV Lübbenau |
Robaczek |
Platz 4 |
27.07.2014 |
DVG Oschersleben |
Unger |
Platz 3 |
02.08.2014 |
SV OG Mellensee |
Steinborn-Bartsch |
Platz 1 |
17.08.2014 |
SV OG Reinickendorf |
Hubertus |
Platz 4 |
23.08.2014 |
VSB Berlin-Lankwitz |
Reimann |
Platz 4 |
06.09.2014 |
HSV Hundstreff Bad Urach |
Thurow |
Platz 1 |
20.09.2014 |
Flotte Pfoten Magdeburg |
Schlühr |
Platz 3 |
21.09.2014 |
Flotte Pfoten Magdeburg |
Schlühr |
Platz 4 |
08.11.2014 |
MV Berolina |
Robaczek |
Platz 4 |
09.11.2014 |
MV Berolina |
Robaczek |
Platz 4 |
13.12.2014 |
Berlin-Emstal |
Scriba |
Platz 4 |
21.02.2015 |
Berlin-Emstal |
Robaczek |
Platz 3 |
28.03.2015 |
SV Görlitz/Horka |
Droste |
Platz 3 |
11.04.2015 |
SV OG Reinickendorf |
Janku |
Platz 2 |
12.04.2015 |
SV OG Reinickendorf |
Janku |
Platz 2 |
01.05.2015 |
Bode Springer Thale |
Ehrlich |
Platz 3 |
02.05.2015 |
Bode Springer Thale |
Ehrlich |
Platz 4 |
16.05.2015 |
SV OG Mellensee |
Wetzel |
Platz 3 |
17.05.2015 |
SV OG Mellensee |
Wetzel |
Platz 4 |
06.06.2015 |
HSV Gardelegen |
Schmidt |
Platz 2 |
13.06.2015 |
SV OG Reinickendorf |
Hubertus |
Platz 2 |
14.06.2015 |
SV OG Reinickendorf |
Hubertus |
Platz 4 |
28.06.2015 |
SV OG Burglengenfeld |
Heusmann |
Platz 1 |
05.07.2015 |
SV OG Waffenbrunn |
Heusmann |
Platz 2 |
11.07.2015 |
HSV Vilsbiburg |
Lohr |
Platz 1 |
08.08.2015 |
HSV Osterode |
Kraul |
Platz 4 |
22.08.2015 |
SV OG Reinickendorf |
Krauskopf |
Platz 3 |
23.08.2015 |
SV OG Reinickendorf |
Krauskopf |
Platz 3 |
29.08.2015 |
HSV Röderau |
Robaczek |
Platz 1 |
30.08.2015 |
HSV Röderau |
Robaczek |
Platz 3 |
19.09.2015 |
HGV Markee |
Hain |
Platz 4 |
20.09.2015 |
HGV Markee |
Kloß |
Platz 3 |
27.09.2015 |
Teamwork Bad Sooden/Allendorf |
Ehrlich |
Platz 4 |
11.10.2015 |
HSV Pfote drauf Hoyerswerda |
Bär |
Platz 2 |
17.10.2015 |
SV OG Mellensee |
Heusmann |
Platz 2 |
18.10.2015 |
SV OG Mellensee |
Heusmann |
Platz 4 |
05.05.2016 |
Coburger Hundeclub |
Nienkemper |
Platz 1 |
07.05.2016 |
SV OG Teublitz |
Bröker |
Platz 4 |
29.05.2016 |
HSV BM Jumpers |
Solf |
Platz 4 |
27.08.2016 |
VSB Berlin-Lankwitz |
Droste |
Platz 2 |
28.08.2016 |
VSB Berlin-Lankwitz |
Droste |
Platz 3 |
04.09.2016 |
HGV Havelland |
Robazcek |
Platz 2 |
09.09.2016 |
Coburger Hundeclub |
Rubner |
Platz 1 |
18.09.2016 |
HSV Gotha |
Solf |
Platz 4 |
24.09.2016 |
HF Schwalbach |
Wiescher |
Platz 4 |
02.10.2016 |
SV OG Heilsbronn |
Sutter |
Platz 4 |
03.10.2016 |
SV OG Heilsbronn |
Heldt |
Platz 1 |
29.10.2016 |
SV OG Rhüden |
Janku |
Platz 3 |
30.10.2016 |
SV OG Rhüden |
Janku |
Platz 5 |
27.03.2011 |
SV OG Zossen |
Heldt |
Platz 2 |
25.03.2017 |
SV Görlitz/Horka |
Blank |
Platz 2 |
26.03.2017 |
SV Görlitz/Horka |
Vogt |
Platz 1 |
02.04.2017 |
SV OG Reinickendorf |
Wess |
Platz 4 |
08.04.2017 |
HGV Havelland |
Vogt |
Platz 1 |
09.04.2017 |
HGV Havelland |
Vogt |
Platz 3 |
23.04.2017 |
MV Berolina |
Vogt |
Platz 4 |
01.05.2017 |
SV OG Thale |
Wess |
Platz 4 |
13.05.2017 |
SV OG Rödental |
Haas |
Platz 1 |
14.05.2017 |
SV OG Rödental |
Haas |
Platz 3 |
20.05.2017 |
HSV Chaoten auf vier Pfoten |
Bär |
Platz 4 |
21.05.2017 |
HSV Chaoten auf vier Pfoten |
Bär |
Platz 3 |
04.06.2017 |
GHV Borsteler Grund |
Mechtcherska |
Platz 4 |
11.06.2017 |
HSV Schnelle Schnauzen |
Schmidt |
Platz 4 |
18.06.2017 |
SV OG Garmisch-Farchant |
Krauskopf |
Platz 3 |
24.06.2017 |
HSV Gardelegen |
Rohrweber |
Platz 3 |
25.06.2017 |
HSV Gardelegen |
Rohrweber |
Platz 3 |
01.07.2017 |
SV OG Waffenbrunn |
Janku |
Platz 2 |
23.07.2017 |
SV OG Rhüden |
Steinborn-Bartsch |
Platz 4 |
29.07.2017 |
SV Randower Running |
Stalke |
Platz 1 |
12.08.2017 |
Coburger Hundeclub |
Rinnert |
Platz 3 |
13.08.2017 |
Coburger Hundeclub |
Rinnert |
Platz 1 |
18.08.2017 |
MAJ Mühlengeez |
Rosenstock |
Platz 4 |
03.09.2017 |
(H)alle Hunde |
Schmidt |
Platz 2 |
23.09.2017 |
VdH Ludwigshafen |
Böbel |
Platz 4 |
24.09.2017 |
VdH Ludwigshafen |
Böbel |
Platz 3 |
14.10.2017 |
OG Heilsbronn |
Haas |
Platz 1 |
15.10.2017 |
OG Heilsbronn |
Haas |
Platz 1 |
10.02.2018 |
MAJ Schloß Badow |
Droste |
Platz 4 |
10.03.2018 |
MAJ Schloß Badow |
Treu |
Platz 3 |
28.04.2018 |
HGV Berlin-Markee |
Robaczek |
Platz 1 |
08.06.2018 |
SV OG Garmisch-Farchant |
Heusmann |
Platz 2/18 |
08.06.2018 |
SV OG Garmisch-Farchant |
Heusmann |
Platz 4/19 |
23.06.2018 |
SV OG Erfurt |
Bröker |
Platz 4 |
24.06.2018 |
SV OG Erfurt |
Bröker |
Platz 4 |
08.07.2018 |
VdH Tailfingen |
Pollich |
Platz 4 |
13.07.2018 |
HS Flotte Franken Dobenreuth |
Nieder |
Platz 3 |
21.07.2018 |
SV OG Waffenbrunn |
Haas |
Platz 3 |
11.08.2018 |
Coburger HC |
Novacek |
Platz 4 |
12.08.2018 |
Coburger HC |
Novacek |
Platz 4 |
19.08.2018 |
MAJ Mühlengeez |
Treu |
Platz 3 |
26.08.2018 |
HGV Havelland |
Droste |
Platz 4 |
02.09.2018 |
SV OG Rossdorf |
Janku |
Platz 4 |
15.09.2018 |
VSB Berlin-Lankwitz |
Droste |
Platz 3 |
16.09.2018 |
VSB Berlin-Lankwitz |
Droste |
Platz 4 |
28.09.2018 |
HF Hoyerswerda |
Kloss |
Platz 4 |
13.10.2018 |
OG Heilsbronn |
Sutter |
Platz 5 |
14.10.2018 |
OG Heilsbronn |
Sutter |
Platz 5 |
Jumping 0 | |||
26.09.2010 |
HSV Plänterwald |
Hain |
Platz 2 |
03.10.2010 |
HSV Schwerin |
Kühl |
Platz 1 |
09.10.2010 |
SV OG Am Mellensee |
Reimann |
Platz 1 |
21.11.2010 |
AFWM |
Krüger |
Platz 1 |
12.12.2010 |
AFWM |
Hübner |
Platz 4 |
|
|
||
19.12.2010 |
SV OG Zossen |
Hubertus |
Platz 2 |
23.01.2011 |
SV OG Zossen |
Steinborn-Bartsch |
Platz 1 |
13.02.2011 |
AFWM Zierow |
Bartelsen |
Platz 2 |
20.02.2011 |
SV OG Zossen |
Weß |
Platz 1 |
13.03.2011 |
AFWM Zierow |
Drahanowski |
Platz 2 |
Jumping 1 | |||
03.04.2011 |
HGV Berlin-Markee |
Propp |
Platz 7 |
16.04.2011 |
SV OG Reinickendorf |
Steinborn-Bartsch |
Platz 3 |
01.05.2011 |
HSV Rostock |
Krüger |
Platz 2 |
21.05.2011 |
CfBrH Torgelow |
Stalke |
Platz 3 |
22.05.2011 |
CfBrH Torgelow |
Stalke |
Platz 4 |
28.05.2011 |
VSB Berlin-Lankwitz |
Steinborn-Bartsch |
Platz 3 |
19.06.2011 |
SGSV Potsdam-Mittelmarl |
Schäfer |
Platz 3 |
02.07.2011 |
HSK Fürstenberg |
Hain |
Platz 5 |
23.07.2011 |
Hundefreunde Loitz |
Unger |
Platz 1 |
31.07.2011 |
PSK Rostock |
Scriba |
Platz 3 |
13.08.2011 |
SV OG Reinickendorf |
Pape |
Platz 1 |
14.08.2011 |
SV OG Reinickendorf |
Pape |
Platz 2 |
20.08.2011 |
HSV Waren-Kamerun |
Unger |
Platz 5 |
03.09.2011 |
HSV Marl-Frentrup |
Blaschke |
Platz 1 |
10.09.2011 |
Flotte Pfoten Magdeburg |
Rohrweber |
Platz 4 |
18.09.2011 |
Brüsewitzer SV |
Kühl |
Platz 5/87 |
01.10.2011 |
HSV Schwerin |
Schlühr |
Platz 2 |
02.10.2011 |
HSV Schwerin |
Schlühr |
Platz 2 |
08.10.2011 |
CfBrH Brandenburg |
Unger |
Platz 2 |
15.10.2011 |
Dog Sport Berlin |
Hain |
Platz 2 |
13.11.2011 |
MAJ Zierow |
Thenert |
Platz 6 |
19.11.2011 |
Dog Sport Berlin |
Unger |
Platz 4 |
10.12.2011 |
Dog Sport Berlin |
Watts |
Platz 3 |
18.12.2011 |
Berlin Schönfließ |
Propp |
Platz 6 |
15.01.2012 |
MAJ Zierow |
Unger |
Platz 6/22 |
12.02.2012 |
Mühlenbecker Land |
Schäfer |
Platz 2 |
Jumping 2 | |||
26.02.2012 |
MAJ Zierow |
Kahlmann |
Platz 4 |
07.04.2012 |
GHSV Blumberg |
Gerhardt |
Platz 1 |
13.05.2012 |
HSV Schwerin |
Drahonovsky |
Platz 4 |
17.05.2012 |
HSV Plänterwald |
Propp |
Platz 1 |
03.06.2012 |
CfBrH Torgelow |
Scriba |
Platz 1 |
09.06.2012 |
AFWM Lübstorf |
Schlühr |
Platz 5 |
10.06.2012 |
AFWM Lübstorf |
Schlühr |
Platz 4 |
17.06.2012 |
CfBrH Dallmin |
Stalke |
Platz 4 |
19.08.2012 |
HSC Happy Teams |
Propp |
Platz 4 |
26.08.2012 |
HSK Fürstenberg |
Kloß |
Platz 4 |
16.09.2012 |
Brüsewitzer SV |
Drahonovsky |
Platz 4 |
30.09.2012 |
HSV Plänterwald |
Reimann |
Platz 4 |
07.10.2012 |
SV OG Mellensee |
Kloß |
Platz 3 |
28.10.2012 |
Agilityfreunde Rüggow |
Robaszeck |
Platz 3 |
04.11.2012 |
MAJ Zierow |
Drahonovsky |
Platz 3 |
09.12.2012 |
Berlin-Emstal |
Vogt |
Platz 2 |
13.01.2013 |
MAJ Zierow |
Thenert |
Platz 2 |
10.02.2013 |
Berlin-Emstal |
Schulz |
Platz 2 |
03.03.2013 |
Berlin-Emstal |
Vogt |
Platz 3 |
10.03.2013 |
MAJ Zierow |
Ehrlich |
Platz 4 |
06.04.2013 |
Karolinenhof |
Schlühr |
Platz 1 |
14.04.2013 |
SV OG Reinickendorf |
Wess |
Platz 2 |
02.06.2013 |
HSC Deutzen |
Blank |
Platz 2 |
22.06.2013 |
SV OG Erfurt |
Zinn |
Platz 1 |
29.06.2013 |
CfBrH Dallmin |
Behren |
Platz 3 |
06.07.2013 |
SGSV Schönfließ |
Droste |
Platz 1 |
|
|
||
07.07.2013 |
SGSV Schönfließ |
Hain |
Platz 2 |
21.07.2013 |
SV OG Plauen |
Haas |
Platz 1 |
27.07.2013 |
SG SV Schönfeld |
Kloß |
Platz 3 |
17.08.2013 |
HGV Markee |
Propp |
Platz 2 |
18.08.2013 |
HGV Markee |
Bär |
Platz 2 |
24.08.2013 |
VSB Berlin-Lankwitz |
Hain |
Platz 2 |
15.09.2013 |
AFWM Lübstorf |
Schlühr |
Platz 1 |
06.10.2013 |
HSV Schwerin |
Kühl |
Platz 3 |
12.10.2013 |
CfBrH Mellensee |
Droste |
Platz 4 |
13.10.2013 |
CfBrH Mellensee |
Scriba |
Platz 4 |
25.01.2014 |
Berlin-Emstal |
Schulz |
Platz 3 |
08.02.2014 |
Berlin-Emstal |
Reimann |
Platz 2 |
29.03.2014 |
SV SG Görlitz |
Bär |
Platz 4 |
30.03.2014 |
SV SG Görlitz |
Bär |
Platz 2 |
13.04.2014 |
SV OG Reinickendorf |
Wess |
Platz 3 |
01.05.2014 |
SV OG Mellensee |
Krauskopf |
Platz 2 |
03.05.2014 |
SV OG Mellensee |
Krauskopf |
Platz 2 |
10.05.2014 |
HGV Markee |
Kloß |
Platz 2 |
24.05.2014 |
HSV Röderau |
Propp |
Platz 1 |
25.05.2014 |
HSV Röderau |
Propp |
Platz 4 |
14.06.2014 |
HSV Fürstenberg |
Kloß |
Platz 2 |
15.06.2014 |
HSV Fürstenberg |
Kloß |
Platz 1 |
22.06.2014 |
HSV Agility-Team Pfotenland |
Vogt |
Platz 1 |
06.07.2014 |
Schönfließer HSC |
Bär |
Platz 2 |
19.07.2014 |
HSV Lübbenau |
Robaczek |
Platz 3 |
27.07.2014 |
DVG Oschersleben |
Unger |
Platz 1 |
02.08.2014 |
SV OG Mellensee |
Steinborn-Bartsch |
Platz 1 |
17.08.2014 |
SV OG Reinickendorf |
Hubertus |
Platz 2 |
23.08.2014 |
VSB Berlin-Lankwitz |
Reimann |
Platz 1 |
24.08.2014 |
VSB Berlin-Lankwitz |
Reimann |
Platz 1 |
|
|
||
06.09.2014 |
HSV Hundstreff Bad Urach |
Thurow |
Platz 1 |
20.09.2014 |
Flotte Pfoten Magdeburg |
Schlühr |
Platz 2 |
21.09.2014 |
Flotte Pfoten Magdeburg |
Schlühr |
Platz 2 |
11.10.2014 |
HSV Pfote drauf Hoyerswerda |
Blank |
Platz 2 |
12.10.2014 |
HSV Pfote drauf Hoyerswerda |
Blank |
Platz 2 |
18.10.2014 |
SV OG Am Mellensee |
Krauskopf |
Platz 1 |
19.10.2014 |
SV OG Am Mellensee |
Krauskopf |
Platz 1 |
08.11.2014 |
MV Berolina |
Robaczek |
Platz 4 |
09.11.2014 |
MV Berolina |
Robaczek |
Platz 2 |
13.12.2014 |
Berlin-Emstal |
Scriba |
Platz 3 |
24.01.2015 |
Berlin-Emstal |
Reimann |
Platz 1 |
07.03.2015 |
Berlin-Emstal |
Unger |
Platz 2 |
28.03.2015 |
SV Görlitz/Horka |
Droste |
Platz 4 |
29.03.2015 |
SV Görlitz/Horka |
Droste |
Platz 3 |
12.04.2015 |
SV OG Reinickendorf |
Janku |
Platz 1 |
25.04.2015 |
OV Radebeul |
Scriba |
Platz 2 |
26.04.2015 |
OV Radebeul |
Scriba |
Platz 2 |
02.05.2015 |
Bode Springer Thale |
Ehrlich |
Platz 4 von 44 |
03.05.2015 |
Bode Springer Thale |
Thenert |
Platz 5 von 42 |
14.05.2015 |
SV OG Mellensee |
Steinborn-Bartsch |
Platz 2 |
16.05.2015 |
SV OG Mellensee |
Wetzel |
Platz 3 |
06.06.2015 |
HSV Gardelegen |
Schmidt |
Platz 1 |
13.06.2015 |
SV OG Reinickendorf |
Hubertus |
Platz 4 |
14.06.2015 |
SV OG Reinickendorf |
Hubertus |
Platz 1 |
28.06.2015 |
SV OG Burglengenfeld |
Heusmann |
Platz 2 |
05.07.2015 |
SV OG Waffenbrunn |
Heusmann |
Platz 2 |
11.07.2015 |
HSV Vilsbiburg |
Lohr |
Platz 4 |
12.07.2015 |
HSV Vilsbiburg |
Langhans |
Platz 1 |
08.08.2015 |
HSV Osterode |
Kraul |
Platz 3 |
09.08.2015 |
HSV Osterode |
Knoll |
Platz 1 |
16.08.2015 |
VSB Berlin-Lankwitz |
Robaczek |
Platz 1 |
29.08.2015 |
HSV Röderau |
Robaczek |
Platz 4 |
30.08.2015 |
HSV Röderau |
Robaczek |
Platz 3 |
19.09.2015 |
HGV Markee |
Hain |
Platz 2 |
20.09.2015 |
HGV Markee |
Kloß |
Platz 1 |
27.09.2015 |
Teamwork Bad Sooden/Allendorf |
Ehrlich |
Platz 1 |
11.10.2015 |
HSV Pfote drauf Hoyerswerda |
Bär |
Platz 2 |
18.10.2015 |
SV OG Mellensee |
Heusmann |
Platz 1 |
01.05.2016 |
SV OG Thale |
Weß |
Platz 4 |
05.05.2016 |
Coburger Hundeclub |
Nienkemper |
Platz 2 |
07.05.2016 |
SV OG Teublitz |
Bröker |
Platz 3 |
28.05.2016 |
HSV BM Jumpers |
Hinke |
Platz 4 |
27.08.2016 |
VSB Berlin-Lankwitz |
Droste |
Platz 2 |
28.08.2016 |
VSB Berlin-Lankwitz |
Droste |
Platz 2 |
03.09.2016 |
HGV Havelland |
Robaczek |
Platz 4 |
09.09.2016 |
Coburger Hundeclub |
Rubner |
Platz 2 |
24.09.2016 |
HF Schwalbach |
Wiescher |
Platz 3 |
25.09.2016 |
HF Schwalbach |
Wiescher |
Platz 4 |
01.10.2016 |
SV OG Heilsbronn |
Nienkemper |
Platz 2 |
08.10.2016 |
HSV Pfote drauf Hoyerswerda |
Pusch |
Platz 1 |
09.10.2016 |
HSV Pfote drauf Hoyerswerda |
Pusch |
Platz 2 |
29.10.2016 |
SV OG Rhüden |
Janku |
Platz 3 |
30.10.2016 |
SV OG Rhüden |
Janku |
Platz 2 |
25.03.2017 |
SV Görlitz/Horka |
Blank |
Platz 2 |
26.03.2017 |
SV Görlitz/Horka |
Blank |
Platz 3 |
01.04.2017 |
SV OG Reinickendorf |
Wess |
Platz 4 |
09.04.2017 |
HGV Havelland |
Vogt |
Platz 4 |
23.04.2017 |
MV Berolina |
Vogt |
Platz 4 |
29.04.2017 |
SV OG Thale |
Wess |
Platz 4 |
30.05.2017 |
SV OG Thale |
Wess |
Platz 2 |
01.05.2017 |
SV OG Thale |
Wess |
Platz 1 |
13.05.2017 |
SV OG Rödental |
Haas |
Platz 1 |
14.05.2017 |
SV OG Rödental |
Haas |
Platz 2 |
20.05.2017 |
HSV Chaoten auf vier Pfoten |
Bär |
Platz 2 |
04.06.2017 |
GHV Borsteler Grund |
Mechtcherska |
Platz 4 |
11.06.2017 |
HSV Schnelle Schnauzen |
Schmidt |
Platz 2 |
18.06.2017 |
SV OG Garmisch-Farchant |
Krauskopf |
Platz 1 |
25.06.2017 |
HSV Gardelegen |
Rohrweber |
Platz 4 |
01.07.2017 |
SV OG Waffenbrunn |
Janku |
Platz 4 |
22.07.2017 |
SV OG Rhüden |
Steinborn-Bartsch |
Platz 4 |
30.07.2017 |
SV Randower Running |
Stalke |
Platz 2 |
11.08.2017 |
Coburger Hundeclub |
Rinnert |
Platz 1 |
13.08.2017 |
Coburger Hundeclub |
Rinnert |
Platz 4 |
20.08.2017 |
MAJ Mühlengeez |
Rosenstock |
Platz 3 |
02.09.2017 |
(H)alle Hunde |
Schmidt |
Platz 4 |
03.09.2017 |
(H)alle Hunde |
Schmidt |
Platz 3 |
10.09.2017 |
HSV Pfotenland |
Robaszek |
Platz 3 |
16.09.2017 |
HSV Rostock-Biestow |
Rosenstock |
Platz 1 |
17.09.2017 |
HSV Rostock-Biestow |
Rosenstock |
Platz 1 |
23.09.2017 |
VdH Ludwigshafen |
Böbel |
Platz 2 |
15.10.2017 |
OG Heilsbronn |
Haas |
Platz 3 |
04.11.2017 |
MAJ Schloß Badow |
Jurr |
Platz 4 |
05.11.2017 |
MAJ Schloß Badow |
Rupp |
Platz 2 |
13.01.2018 |
MAJ Schloß Badow |
Müller-Schnick |
Platz 2 |
22.04.2018 |
SV OG Rhüden |
Weß |
Platz 4 |
28.04.2018 |
HGV Berlin-Markee |
Robaczek |
Platz 2 |
02.06.2018 |
HSV Rostock-Biestow |
Kuschnierz |
Platz 4 |
08.06.2018 |
SV OG Garmisch-Farchant |
Heusmann |
Platz 3 |
09.06.2018 |
SV OG Garmisch-Farchant |
Heusmann |
Platz 3 |
24.06.2018 |
SV OG Erfurt |
Bröker |
Platz 2 |
07.07.2018 |
VdH Tailfingen |
Pollich |
Platz 1 |
08.07.2018 |
VdH Tailfingen |
Pollich |
Platz 1 |
13.07.2018 |
HS Flotte Franken Dobenreuth |
Nieder |
Platz 2 |
14.07.2018 |
HS Flotte Franken Dobenreuth |
Nieder |
Platz 1 |
21.07.2018 |
SV OG Waffenbrunn |
Haas |
Platz 2 |
11.08.2018 |
Coburger HC |
Novacek |
Platz 3 |
18.08.2018 |
MAJ Mühlengeez |
Treu |
Platz 4 |
25.08.2018 |
HGV Havelland |
Droste |
Platz 3 |
01.09.2018 |
SV OG Rossdorf |
Voltz |
Platz 1 |
02.09.2018 |
SV OG Rossdorf |
Janku |
Platz 4 |
28.09.2018 |
HF Hoyerswerda |
Kloss |
Platz 2 |
13.10.2018 |
OG Heilsbronn |
Sutter |
Platz 1 |
14.10.2018 |
OG Heilsbronn |
Sutter |
Platz 3 |